Zaczarowany ołówek istnieje

Zaczarowany ołówek istnieje

Rok 1964. W telewizji zostaje emitowana bajka, którą żyło każde dziecko. Piotrkowi- głównemu bohaterowi, dzieci zazdrościły najbardziej. Miał on zaczarowany ołówek, którym rysował w powietrzu cokolwiek sobie wymyślił i materializowało się to w moment. Każde dziecko marzyło, by narysować sobie psa, lub tor wyścigowy. Inni narysowaliby dom, samochód. Dorośli pewnie rysowaliby pieniądze i prezenty dla swoich pociech. Każdy kiedyś marzył, aby zaczarowany ołówek istniał naprawdę. I świat przyjął to wyzwanie

ziecięce marzenia się spełniają

Dzięki postępowi technologicznemu możemy spełnić dziecięce, ale i nie tylko, marzenia o idealnej zabawce. Postęp w tworzeniu drukarek 3D pozwolił stworzyć urządzenie, dzięki któremu dzieci mogą narysować co tylko pragną w formie przestrzennej. Możemy się pożegnać z kolorowymi, płaskimi rybkami i domkami na papierze. Dostępne na rynku mini drukarki 3D to nowinka, która pomoże poczuć się jak Piotrek z „Zaczarowanego ołówka”. Jest wiele modeli i wiele wariantów, tak spersonalizowane, że można je dopasować do preferencji naszego dziecka.

rysunek

Jak to wygląda?

Stworzone mini drukarki 3D, którymi mogą bawić się nasze pociechy mają kształt długopisu. Jego wkłady są z tworzywa sztucznego i występują w różnych kolorach, dzięki czemu rysowanie nie będzie nudne. Często w zestawach pojawiają się gotowe foremki, które pozwolą dziecku pobudzić swoją wyobraźnię i nauczyć się podstawowej obsługi długopisu. Tworzywo utwardza się na różne sposoby. Jednym z nich jest zwykłe zaschnięcie przy zetknięciu przy oddawaniu swojej temperatury. W wolnej chwili warto dowiedzieć się także o selektywnym spiekaniu laserowym. Drugi polega na stwardnieniu tuszu pod lampą UV, które są dołączane do konkretnych zestawów. Już wymalowaną foremkę wkłada się pod naświetlanie i w kilka chwil mamy gotowy rysunek. Po wszystkim można łatwo odczepić dzieło naszego dziecka od wzornika i można bawić się autorską zabawką malucha.

ołówki

Zalety

Kreatywność dziecka nie zna granic. Efektem ubocznym systemu ogólnie panującego z roku na rok tracą swoje zdolności. Dlatego na rynku jest wiele zabawek, które mają pomóc im zachować swoją wyobraźnię i dać jej upust. Najlepsze zabawki to te, gdzie dziecko moje zmienić się w małego kreatora. Do tej pory rodzicie inwestowali w plastelinę, modelinę, klocki, czy tworzyli masę solną. Jedynym minusem bawienia się nimi był brud, który zawsze zostawał po zabawie. Jak nie na stole, czy podłodze, to na rączkach i buzi dziecka. W życiowym pędzie rodzice szukają takich rozwiązań, aby dziecko miało wspaniałą zabawę niewielkim kosztem sprzątania po niej. Dlatego wydawać by się mogło, że drukarki 3D to najlepszy, innowacyjny pomysł na zabawę. Ciężko się ubrudzić tworząc własne zabawki, a urządzenie nie dość, że pozwala na tworzenie i spełnienie swoich fantazji, to po wszystkim zostawia świetną zabawkę dla dziecka, którym może się dalej bawić już w innej formie. Zamiast kupowania domku dla lalek, czy zestawu małych żołnierzyków można je narysować. A po wszystkim nie czeka nas wielkie sprzątanie, a zwyczajne odłożenie tworów na półkę.